.et-social-linkedin a.icon:before { content: "\E09D"; }

5% podatek dochodowy

IP Box
Jakie warunki musisz spełnićNapisz do nas
IP Box

Na czym to polega?

IP Box ma na celu zwiększenie atrakcyjności prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej w Polsce.

Ulga polega na skorzystaniu z preferencyjnej stawki 5% podatku dochodowego w odniesieniu do dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Kto może skorzystać z tej ulgi?

Warunkiem koniecznym do skorzystania z IP Box jest prowadzenie działalności bezpośrednio związanej z wytworzeniem, rozwinięciem lub ulepszeniem prawa własności intelektualnej.

W szczególności uprawnionymi do skorzystania z ulgi są twórcy programów komputerowych.

Znajdziesz nas na:

Ile możesz zaoszczędzić?

Podane oszczędności zostały wyliczone w porównaniu z kwotą podatku jaką zapłaciłby przedsiębiorca od całości dochodu stosując stawkę podatku liniowego.

Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy korzystali z naszych usług.
Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z §8
regulaminu serwisu.

Załatwili to co dla innych było nie do załatwienia i to w jeden dzień. Wyrazy uznania dla całego zespołu pracowników. Bardzo rzadko zdarza się współpracować z tak słownymi ludźmi.
Artur

Dyrektor

Sposobu podejścia do klienta i metod na przygotowywanie materiałów od SOVA powinny się uczyć inne firmy z różnych branży. Gratuluję i życzę utrzymania poziomu.
Marcin

Prezes zarządu

Po prostu konkret. Rozmowa umówiona na 12:30, otrzymałem telefon o 12:30. Rozmowa z kompetentną osobą, dobry przewodnik, konkretne odpowiedzi na postawione pytania. Polecam.
Karol

Przedsiębiorca

SOVA

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas!

Polityka Prywatności*

Dowiedz się więcej

Programista – Ryczałt czy IP Box?

Programiści planujący zatrudnienie poprzez B2B są zobligowani do założenia własnej działalności gospodarczej. Fakt ten wymaga podjęcia decyzji, w jaki sposób opodatkują swoje podatki. Programiści najczęściej zastanawiają się nad ryczałtem lub skorzystaniem z ulgi IP...

Czym jest ulga IP Box? Kto może z niej skorzystać?

Czym jest IP Box i kto może z niego skorzystać? Czy IP Box będzie stanowić realny bodziec do rozwoju innowacyjności? Jakie warunki trzeba spełnić by wykorzystać preferencyjne opodatkowanie? Jaką ewidencje należy prowadzić, by móc skorzystać z preferencyjnej stawki podatku?

IP Box – najczęściej zadawane pytania

Jesteś przedsiębiorcą i słyszałeś o uldze IP Box, jednakże zastanawiasz się, na czym ona dokładnie polega? Ulga IP Box to narzędzie polityki państwa, które ma na celu wspieranie innowacyjności w Polsce. Niniejsze rozwiązanie umożliwia skorzystanie z preferencyjnej...